فارسی English
پربازدید ترین ها
 
1 visitors online
بازدید امروز : 47
بازدید دیروز : 67
بازدید کل : 285528
کاربران آنلاین : 1
جرااحی پلاستیک شکم ،آبدومینوپلاستی
*افتادگی و برآمدگی شکم
درهرخانم قبل ازاینکه حامله شود ماهیچه های راست شکمی درخط وسط درکنارهم قراردارند و اگر شخص چاق نباشد شکم دروضعیت متناسب قراردارد.وقتی که شخص حامله می  شود ، قدرتی که خداوند در نهاد جنین نهاده است ، با بزرگ شدن خویش موجب می شود که این ماهیچه ها ازهم دورشود و درفاصله آنها لایه نازکی قرار می گیرد و همزمان پوست شکم هم کشیده شده و چروکیده و ترک دار می شود.بعداززایمان عضلا ت شکم درهمان حالت باقی می مانند و حتی با ورزش و اقدامات دیگر هم به حالت پیش اززایمان برنمی گردند.چنین افراد شکم های شل و چروکیده و افتاده دارند و اینها هستند که نیاز به عمل جراحی آبدومینوپلاستی دارند .افرادی که حامله نشده اند و فقط چاقی شکمی دارند اینها ازعمل ساکشن و لیپولیز سود می برند.درحالی که اگر دربیماران شلی جدارشکم ساکشن انجام شود هیچ سودی عاید بیمارنخواهد شد.
*مراحل آبدومینوپلاستی
ویزیت ومشاوره با پزشک: بعدازاینکه بیمار پزشک جراح خودرا انتخاب می کند، جراح توضیحات کامل و نتیجه درمان را به بیمار توضیح می دهدو درخواست عکس، آزمایش و اقدامات پیش ازعمل را انجام می دهد.من معمولا درخواست سونوگرافی ازشکم و لگن هم انجام می دهم تا اگر چنانچه ضایعه ای درون شکم بود آنهم موقع عمل جراحی شود.پزشک به خواسته های بیماردقیقا  گوش می دهد و نظرات خودرا درمورد نوع عمل و درمان پیشنهاد می کند.
ویزیت دوم ، دیدن آزمایش و عکس: بررسی سلامت جسمانی و روانی و مشاوره های انجام شده و تعیین محل وزمان عمل می باشد.
من دراین مرحله توصیه می کنم هرخانم اگر متاهل است حتما با شوهرش و اگر مجرد است با یکی ازاعضاء خانواده مراجعه کند و توضیحات مرا بشنوند و درتصمیم گیری مورد مشورت بیمارباشندوفرم پیش ازعمل را بخوانند وامضاء نمایند.
محل عمل:
 بیمارستان یا کلینیک فرقی نمی کند وانتخاب با پزشک و بیمار است . بیمار همان روز عمل بستری و عمل می شود.
نوع بیهوشی:
حتما عمل با بیهوشی عمومی انجام می پذیرد و متخصص بیهوشی درتمام دوره عمل، بیمار را کنترل کرده و به اتاق ریکاوری منتقل می کند و تا بهوش آمدن کامل تحت نظر می باشد.
تکنیک عمل:
 با برش درپایین شکم محل تقاطع موها و درهمان جایی که خط سزارین قبلی وجود دارد انجام می پذیرد.
حدود دوطرف برش را پایان چین خوردگی شکم درحالت ایستاده تعیین می کند که با توجه به چاقی و شلی جدارشکم متغیر می باشد.
تمامی پوست و چربی جدار شکم از روی بستر ماهیچه ای تا لبه دنده ها آزاد می گردد .ناف را درمحل خود نگه  می داریم ،بجز مواردی که فتق وسیعی وجود دارد وناف هم دراین فتق درگیراست.
اضافی پوست و چربی را بریده  و برمی داریم .تقریبا تمام پوست و چربی پایین ناف را  برمی داریم و پوست بالای ناف تمامی سطح شکم را می پوشاند.
بازسازی جدارشکم:]
دراین مرحله ماهیچه هائی که به علت حاملگی ازهم دورشده بودند با انجام پلیسه کاری و دوخت به همدیگر می رسانیم.قبل از بازسازی جدارشکم اگر سنگ کیسه صفرا داشت یا ضایعه دیگری درشکم بود که نیاز به برداشتن دارد آنهارا هم عمل می کنیم تا  برای بیمار بعدا دوباره کاری نشود.
 
مرحله دوخت پوست:
دراین مرحله با نخ های قابل جذب پوست شکم دوخته می شود.
هموواک (درن مکنده):
 پیش ازپایان دوخت پوستی معمولا دوتا شیلنگ که بنام درن هموواک خوانده می شود ، در زیر پوست گذاشته و فیکس می شوند.این درن ها تا وقتی که مایع خونابه ای تخلیه می شود، نگهداری می شود . معمولا ازسه تا پنج روز متغیر می مانند.
من معمولا بیماران را یک شب درمرکز عمل شده نگه می دارم و فردا مرخص می کنم.
بستن شکم بند
:بعضی ازجراحان در اتاق عمل شکم بند را می بندند. من تا 24ساعت شکم بند نمی بندم، فردا صبح که بیمار می خواهد ازتخت پایین بیاید شکم بند را بسته و بیمار را ازتخت پایین آورده و راه می بریم.
به بیماران توصیه می شود ازهمان لحظه ای که به هوش آمدند هم پاها را حرکت دهند وهم سرفه کنند و نفس عمیق بکشند تا ریه ها رویهم نخوابد.
ویزیت های بعد از عمل:
طبق برنامه تنظیمی توسط جراح بیمار جهت کنترل بعد از عمل مراجعه می کند 
شکم بند را تا یک ماه می بندد و بعد ازآن با نظر پزشک   اقدام میکند
 
 
صفحه اصلی | درباره من | آثار و سخنرانی ها | گستره کاری | تكنيك هاي جراحي | گالری عکس | پژوهش | پرسش و پاسخ | نقد روزگار
  
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .

طراحی سایت